محل تبلیغات شما

به عزیزانی که تهران هستند اما زمان کافی برای سفر به جنگل های هیرکانی رو ندارند پیشنهاد می کنم حتما از ماکت این طبیعت بی نظیر در تهران دیدن کنند.

آدرس باغ هم خیلی راحت و سر راسته.

یا از انتهای همت غرب و خرازی تشریف می برید، یا از اتوبان کرج و مترو ایران خودرو

شهرک سرو آزاد ،خیابان شهید گودرزی،خیابان هشتم غربی.

من تا جایی که میدونم درباره باغ توضیح میدم اما لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید و بعد هم حتما حتما حتما برید و کیف کنید.

https://nbgi.rifr-ac.ir/

لطفا حتما این وب سایت رو ببینید و اطلاعات موزه ات، موزه پروانه ها، فروشگاه بذر و گل و . رو بررسی کنید. بعلاوه گالری تصاویر این سایت بسیار جامع تر از چند تصویر مختصریه که من در اینجا تقدیم می کنم.

مساحت باغ حدود 150 هکتاره. در فروردین جشنواره نوروزی اقوام، در اردیبهشت جشنواره گلابگیری، در پاییز جشنواره بی نظیر گل داوودی و در زمستان جشنواره انار و لواشک و . برگزار میشه. در تمامی این برنامه ها هم جشنواره صنایع دستی و خوردنیهای خوشمزه سنتی از گوشه و کنار ایران جان برقراره.

الان وقت جشنواره بی نظیر گلهای داوودیه.
الان زمان جشنواره بی نظیر گلهای داوودیه

پس از ورود به باغ، مسیر پیاده روی از سمت چپ ادامه پیدا می کنه. در ابتدا وارد قسمت البرز میشید. بعد از عبور از هیمالیا به دوراهی زیبایی میرسید. سمت چپ به سمت آبشارک فوق العاده زیبایی میره که در اردیبهشت و آبان به اوج زیبایی و شکوه میرسه.

و سمت راست به دریاچه خزر و جنگل هیرکانی میرسه. این قسمت در فصل پاییز مه چون دریاچه زیبای خز شبیه سازی شده و اطراف دریاچه درختان انار وحشی (جنگلی) به چشم میخوره. انارهای کوچکی که ترکیدند و از درختها آویزان هستند و حس شعف رو در ضمیر بیننده بیدار می کنند.

مسیر رو از سمت چپ و ناحیه امریکا ادامه میدیم تا به میدان مرکزی می رسیم. خوردن  آشامیدن و پیک نیک و هندونه و . در این پارک ممنوعه و برای استراحت فقط می تونید از کافی شاپ مجموعه استفاده کنید که در مسیر سمت چپ همین میدان واقع شده.

بعد از استراحت مسیر از بلوار شمالی ادامه پیدا می کنه. از باغ های کاج زیبا عبور می کنید و به ناحیه م چین و ژاپن می رسید. دریاچه بسیار زیبایی هم در این قسمت تعبیه شده.

امیدوارم پارک شلوغ نباشه و در س این منطقه انرژی لازم برای فصل آینده رو ذخیره کنید.

و نهایتا اروپا رو طی خواهید کرد.

برای گشتن در این پارک حداقل حدود 4 ساعت زمان لازمه. لطفا زمانی تشریف ببرید که خسته نباشید. بعلاوه عزیزان بزرگسال و کوچولوها احتمالا خسته خواهند شد. این نکته در برنامه ریزی شما اهمیت زیادی داره.

این باغ زیبا پارکینگ بسیار بزرگی داره که بصورت رایگان میزبان شماست.
زمان بازدید: هفت روز هفته از 9 صبح تا 6 عصر

معرفی معماری باغ ایرانی (Persian garden)

سفرنامه کرمان، بخش هفتم (آتشکده *آدریان* زرتشتیان کرمان، موزه مردم شناسی - 1)

سفرنامه کرمان، بخش ششم (گنبد جبلیه: موزه سنگ)

رو ,سمت ,جشنواره ,باغ ,حتما ,دریاچه ,سمت چپ ,در این ,و در ,بی نظیر ,کنید و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اموزشی بزرگترین مرکز آموزش موسیقی در کشور